Szukaj
Ankieta

Ulubione dodatki w domu?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Kalendarz
Pomysły
    Od jakiegoś czasu przygotowuję się do wprowadzenia do nowego lokum. Jednym z podstawowych problemów jaki mam to kwestia dotycząca aranżacji wnętrza. Pierwsza myśl jak przyszła mi do głowy to zatrudnienie projektanta. Jednak gdy dowiedziałem się jakie ceny życzą sobie tacy ludzie, postanowiłem najpierw poszukać rozwiązania na własną rękę. Mieszkanie nie jest duże bo stanowi część parterową domu jednorodzinnego. Główne pomieszczenie ma około 25 metrów i jest to salon połączony z kuchnią. W dalszej części jest przedpokój i dwie łazienki. Całe zamieszanie skupia się przede wszystkim na salonie. Łazienki to kolejny etap na który finansowo trzeba się mocniej przygotować. Po wstępnym zaprojektowaniu wnętrza przyszedł czas na zadbanie o akcesoria. Na rynku jest masa firm, które oferują klientom ciekawe rozwiązania by mieszkało się jeszcze przyjemniej. Z racji tego, że jedna ze ścian jest w kamieniu postanowiłem oświetlić ją żarówkami typu led. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że daje możliwość podświetlenia w kilku kolorach. W zależności do tego jaki klimat chcemy uzyskać do dyspozycji mamy światło czerwone, zielone, niebieskie, białe. Elementem wykończeniowym, który doda jeszcze więcej ciepła jest dywan. Wszystko zachowane w ciepłych kolorach i włochaty dywan sprawia, że do domu wraca się z przyjemnością.

    Osobiście jestem zwolennikiem feng shui i w moich czterech kątach nie zabrakło elementów kultury wschodniej. Sporo czytałem o całej idei i muszę z ręką na sercu stwierdzić, że ta filozofia potrafi znacznie pomóc w aranżacji wnętrza by było przyjazne i przytulne. Akcesoria kuchenne są również ważnym elementem. Warto zadbać o dobrą zastawę. Jedna z największych sieci meblowych na świecie ma w swojej ofercie znakomite rozwiązania. Dodatkowo jest to w cenie na która każdy może sobie pozwolić. Pamiętajmy, że do uzyskania ciekawego efektu i stworzeniu wyjątkowego klimatu w naszych czterech kątach, wcale wiele nie potrzeba. Wystarczy zainspirować się innymi projektami i nie przesadzić ze zbyt dużą ilością akcesoriów.

Napisane w miesiącu Maj, 2013

Nie przesadzić z dekoracjami

Dekoracje są potrzebne w każdym domu czy w mieszkaniu, dlatego należy się nimi nieco bardziej zainteresować. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że nie można z ich ilością przesadzić, gdyż wtedy nie będzie to wyglądało zbyt atrakcyjnie, a nie chcemy przecież osiągnąć efektu kiczowatości. Dlatego należy sobie to wszystko przemyśleć. Jeśli nie mamy za bardzo pomysłu na aranżacje i dekoracje, jakie moglibyśmy wykorzystać, to na pewno pomoc czasopism o urządzaniu wnętrz, a także tego rodzaju portali internetowych będzie dla nas nieoceniona, dlatego należy się na tym wszystkim skupić, a zapewnimy sobie wszystko, co najlepsze. Czasami brakuje nam w tym wszystkim umiaru, a jeśli na takich zdjęciach zobaczymy delikatne i subtelne propozycje, to na pewno będziemy mogli się nimi zainspirować i stworzyć dla siebie wyjątkowe wnętrza, jakie będą zachwycać swym pięknem bez efektu przesady. Dlatego warto sobie to wszystko zapamiętać i kierować się właśnie takimi zasadami, gdy chcemy zapewnić sobie wspaniałe wnętrza, odpowiednio ozdobione, ale nie kiczowate i tandetne. Pomoc profesjonalistów na pewno nam się przyda, więc nie należy jej odrzucać, a na pewno wiele na tym wszystkim skorzystamy. Wybieranie dekoracji nie jest wcale takie proste, zwłaszcza, gdy mamy tak wielki wybór, dlatego warto poszukać inspiracji w odpowiednich miejscach.

Pokój pełen wyobraźni

Pokoje dziecięce powinny być urządzane z głową pełną pomysłów, gdyż jedynie w ten sposób możemy stworzyć takie rozwiązania, jakie będą nam najbardziej odpowiadały. Będzie to dla nas na pewno doskonały pomysł, dzięki któremu zapewnimy swoim maluchom idealne warunki do zabawy, nauki i odkrywania świata. Małe dzieci można w bardzo prosty sposób zainteresować czymś ciekawym chociażby jak poznawanie planet czy gwiazd. Dlatego warto zastanowić się nad urządzeniem pokoju w stylu obserwatorium astronomicznego, dżungli pełnej tajemnic czy kopalni archeologa. Możliwości jest całkiem sporo, a w ten sposób można sprawić, że dziecko zacznie się czymś interesować, a być może nawet stanie się to jego pasją, więc należy spróbować. Kreatywne aranżacje wymagają od nas wejścia w świat dziecka i poznania jego ciekawości i zainteresowań, a wtedy rzeczywiście można stworzyć coś oryginalnego i niezwykle atrakcyjnego. Dlatego należy koniecznie wybrać dla siebie takie propozycje, z jakich będziemy znacznie bardziej zadowoleni, a wtedy zapewnimy dzieciom wiele radości i wspaniałej zabawy w odkrywanie świata. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie. Pokoje dziecięce powinny zachwycać fantazyjnymi krainami i pomysłami i w żadnym wypadku nie mogą przypominać pokoi osób dorosłych, na co należy zwrócić uwagę.

Duch czasów kolonialnych

Swój dom albo mieszkanie można urządzić w bardzo estetycznym stylu kolonialnym i na pewno będzie to dla nas doskonałe rozwiązanie. Oczywiście trzeba się przygotować na spore wydatki, ponieważ tego rodzaju meble są dosyć drogie. Są to bardzo solidne meble, wykonane z wysokiej jakości drewna, ale ich cena jest wysoka, na co trzeba się przygotować, gdyż jedynie w ten sposób będziemy mogli zapewnić sobie właśnie takie eleganckie wnętrza. Na pewno są to zupełnie inne meble niż te, do których przywykliśmy, dlatego należy się tym wszystkim zainteresować. Mamy do czynienia z odmiennymi projektami i formami nawiązującymi do dawnych czasów. Jeśli uwielbiamy meble, które przynoszą nam takie wspomnienia i niesamowity klimat, to na pewno meble kolonialne będą dla nas odpowiednim rozwiązaniem, na jakie zawsze warto się zdecydować. W związku z tym należy się zdecydować na taki styl, jeśli on nam w pełni odpowiada, a wtedy rzeczywiście będziemy mogli zapewnić sobie wszystko, o czym marzyliśmy. Warto także zwrócić uwagę na to, że taki styl jest bardziej odpowiedni do domów, gdzie mamy znacznie większą przestrzeń do swojej dyspozycji, w mieszkaniu możemy się czuć nieco ciasno, jeśli nie mamy odpowiednio dużej przestrzeni do wykorzystania. Dlatego należy koniecznie zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe.

Urządzanie garderoby

Garderoba to takie pomieszczenie, o którym marzy każda kobieta. Oczywiście, gdy nie ma innego rozwiązania, w garderobie bardzo często urządza się jakiś inny pokój, a nawet sypialnię, ale nie jest to komfortowe rozwiązanie, dlatego czasami lepiej po prostu mieć przestronną garderobę, z jakiej na pewno będziemy znacznie bardziej zadowoleni. Dzisiaj mamy wiele możliwości, jeśli chodzi o urządzanie garderoby. Można przygotować meble na wymiar, odpowiednią liczbę półek, miejsce na ubrania, jakie znajdują się na wieszakach, ale także na dodatki jak paski, buty czy inne elementy stroju, na jakie się decydujemy, wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb każdej kobiety i na pewno warto na to zwrócić uwagę. Warto także zauważyć, że garderoba nie powinna być składem ubrać, ale po prostu wielką szafą, w której wszystko mamy poukładane, więc zawsze na czas można to znaleźć. W związku z tym mamy wiele rozmaitych możliwości do wykorzystania, z jakich na pewno będziemy znacznie bardziej zadowoleni. Wiele kobiet docenia posiadanie garderoby, gdyż wtedy nie trzeba już zagracać innych pokoi jak chociażby sypialnia, dlatego warto wydzielić takie osobne pomieszczenie, w którym znajdziemy dla siebie wspaniałą szafę i wszystko czego potrzebujemy, żeby przygotować się na cały dzień kolejnych wyzwań, jakie przed nami stoją.

Czy remont musi się ciągnąć w nieskończoność?

1Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna. Oczywiście nie musi się on ciągnąć w nieskończoność. Jednak aby tak się nie stało musimy wykonać szereg czynności aby ten remont skrócić na ile tylko się da. Pierwszą najważniejszą czynnością o jakiej musi pamiętać to bardzo szczegółowy plan tego co dokładnie chcemy wymienić. Czy będą to tylko meble i wyposażenie. Czy też będzie wymiana całego sprzętu RTV. Czy też planujemy generalny remont. Jeżeli już podejmiemy decyzję jaki rodzaj remontu chcemy wykonać. Nie pozostaje nic innego jak nasz szczegółowy plan zapisać na kartce. Krok po kroku co potrzebujemy. Ja osobiście się nauczyłem po ostatnim remoncie, który wykonywałem. Co chwilę musiałem jeździć do sklepu. Cały czas czegoś brakowało i czegoś za mało kupiłem albo też zapomniałem kupić. Bardzo dużo rzeczy oczywiście nie da się przewidzieć. Jednak taka lista jest w stanie zaoszczędzić i czas i pieniądze. Kolejna sprawa jeżeli chcemy zaoszczędzić nie sugerujmy się tym aby wykonać remont samodzielnie jeżeli na tym się nie znamy.

Poniesiemy przez to duże większe koszty. Dużo materiału możemy przez niewiedzę zmarnować. Dołożenie na początku do remontu jest dużo lepsze. Ponieważ na początku wydaje nam się, że robiąc coś samemu zrobimy to taniej. Nic bardziej mylnego. Kolejną rzeczą o której musimy pamiętać to nie kupowanie produktów gorszej jakości. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta te tańsze produkty są gorszej jakości to jest raz, dwa są mniej wydajne. Szpachla, farba itd… To są produkty do których warto jest dołożyć co przełoży się na oszczędność. Pamiętajmy, że jeżeli decydujemy się na ekipę remontową. Wybierajmy fachowców z polecenia. Nie szukajmy nigdy ich na własną rękę. Ciężko jest po wyglądzie czy rozmowie stwierdzić, że ktoś daną usługę wykona profesjonalnie. Jest na rynku bardzo dużo firm, które nie powinny wykonywać takich remontów. Jednak nie jesteśmy w stanie im tego zabronić. Jeżeli będziemy pamiętać o tych wszystkich aspektach jestem w stanie zagwarantować oszczędność czasu i pieniędzy.